Yıllardır Türkmen halkının meşru haklarını gasp etmeye kalkışan cihetler bir kez daha şaibeli bir seçim akabinde bazı seçim sandıklarının açılmaması bile göz ardı edilerek sonuçların daha önce ilan edildiği şekilde tespit edildiğini ilan ettiler.

TÜRKMEN halkı son 100 yılda türlü zulum ve kahra maruz kalmış, arazileri gasp edilmiş, eğitim hakları törpülenmiş ve siyasi haklarından mahrum edildikleri gibi çok şehit vermişler ve bir çoğu suçsuz olduğu halde hapse tıkandı.

16 Ekim 2017 tarihinde Yasal duruma dönüşme akabinde ümitleri yeşeren halkımız, bir kez daha bu sonuçlarla göz ardı edilmiş ve kazanımları ellerinden alınmıştır.

Bütün bu haksızlıklara göğüs geren Türkmenler, kutsal davalarından vazgeçmeyecekler ve hain emellere teslim olmayacaklardır. Mavi direnişle tüm Irak halkına kararlılıklarını ispat eden bu topluluk birlik ve beraberlik içinde barışçıl ve medeni yollarla kutsal yürüyüşüne devam edecektir.

Bu dönemde Irak Türkmen Cephesi olsun, Kerkük Türkmen Cephesi adayları ve siyasi kuruluşları olsun el ele bu kutsal yürüyüşü devam ettirmeli ve tüm katmanlara karşı birlik ruhunu pekiştirmelidir. Son seçimlerde Millet Meclis’ine girmeye hak kazanan Milletvekillerimizin Meclis çatısı altında birlik ve beraberlik içinde Türkmen haklarını savunmaya ve korumaya koyulacaklarından şüphemiz yoktur.

Hiç bir ayrım gözetmeden, herkes kendi konumu ve mevkiinden bu istikamette mücadele ettiği müddetçe mağlup olmayacağız.

Herkesi bu fikirler etrafında birleşmeye davet ederken bu kutsal dava uğruna aynı yolda yürüyenleri kutluyor, saygı ve muhabbetlerimizi sunuyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Erşat Hürmüzlü

Kerkük Vakfı Başkanı

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Kerkük Kitapçısı

Türkmen araştırmacı, şair ve yazarların ölümsüz eserleri artık tek çatı altında!

Kardaşlık Dergisi
Popüler Makaleler
Popüler Haberler
Shopping Basket